Výchova našich dětí

... pro rodiče, kteří mají kouzelné dítě doma, i pro ty, co s dětmi pracují, dotazy, zkušenosti ...

Moderátor: Myroel

Odpovědět
pavel

Výchova našich dětí

Příspěvek od pavel » čtv 29. pro 2011 9:28:00

Milý Světýlka - maminky, tatínkové :kyticky:

rád bych se s vámi podělil o svou zkušenost s výchovou dětí. Mám dvě (6 a 9 let) a od malička jsem na jejich výchovu šel s rozumem. Četl jsem knížky jak na TO, hádal jsem se s manželkou o tom co máme děla s dětmi a byl jsem "zodpovědný otec".

Můj dřívější přistup k výchově dětí jsem popsal v tomto tématu viewtopic.php?f=18&t=73#p2632

Po dvou měsících práce na sobě mám nyní tuto zkušenost.

Na výchovu dětí se má jít hlavně s láskou.

Když budete plni lásky, štěstí a porozumění, pak se i vaše děti časem naplní touto pozitivní energií a získají od vás správné vzory chování.

Když budete děti při každé příležitosti naštvaně poučovat a vysvětlovat jim jak to dělají špatně, tak je jen plníte negativními emocemi, které pak budou ony uvolňovat tím že "zlobí". Děti pak samozřejmě převezmou i tu Vaši naštvanost a vzory chování, které k ni vedly.

Naše děti nás prostě napodobují.

A tak pokud jste také zodpovědnými rodiči, jako jsem byl já, tak pracujte na své lásce, čištěte své srdce a bude to mít pozitivní vliv i na Vaše děti.
A hlavně nevzdávejte to. Na práci na sobě není nikdy pozdě (i když mají vaše děti třeba už přes 40) a když už nevychováte je, tak alespoň ozdravíte Vaše vztahy s nimi.

S přáním harmonických a láskyplných vztahu ve vašich rodinách :srdce1:
Pavel

Marketa Selinijana
Kontaktovat uživatele:

Re: Výchova našich dětí

Příspěvek od Marketa Selinijana » čtv 29. pro 2011 10:18:46

Milý Pavle, to jsi napsal krásně, děkuji.

Selinijana
Každý člověk je andělem v lidském těle.
Probuď tedy v sobě svého anděla!

Obrázek

Marie

Příspěvek od Marie » čtv 29. pro 2011 18:41:31

:mazli:

Děkuji Pavle za Tvůj příspěvek,
a HLAVNĚ za dodatek týkající se dětí - věku přes 40 let.

Přeji krásné sluníčkové dny. :smile:
Marie

SonaMyriel

Příspěvek od SonaMyriel » úte 03. led 2012 18:23:11

Pavle, to je pravda :srdce5: děkuji, mám mrazení po celém těle :laska2: Myriel

Sima

Příspěvek od Sima » pát 06. led 2012 10:47:35

jojo tak to je :smile"

Leonie

Příspěvek od Leonie » pát 06. led 2012 14:50:38

ahoj světýlka,

našemu malému Kryštůfkovi jsou 2 měsíce. Samozřejmě se ho "snažím" vychovávat už od začátku, ale výchova je nyní asi taková, že se snažím všemožně, aby byl mezi námi spokojený. On mě začíná odměňovat úsměvem a já tak cítím jak mezi námi proudí láska. Tak jednou za den, jak si prostě vzpomenu posílám do našeho vztahu Elixír a doufám, že právě láskou se nám povedet z něj vychovat správného klučinu.
Ale protože jsem taky učitelka (na mateřské), tak taky prostě vím, že je důležité i občas zvýšit hlas... a nenechat všemu volný průběh - ve škole je to pak už pohroma a těžko se to pak zachraňuje!!!

A otázkou je kdo koho vlastně vychovává :) Zrovna jsem malého uspávala a musela jsem ho držet za ruku, aby usnul... no moc mě to nebavi stát a 10 minut se asni nehnout a držet ho, tak si říkám srovnám si čakry... Tak jsem si začala srovnávat čakry a když jsem začala, tak začal usínat... tak si říkám dobrý odcházím... on se probral.... tak pokračuji ve srovnávání.... a říkám si, beztak usne, až si srovnám všechny čakry, jinač bych to pak neudělala a on to dobře ví.... no takyže usnul, až jsem si je srovnala všechny :D Takže KDO KOHO VYCHOVÁVÁ! :ok1:

Krásný den VŠEM! :mazli:

Odpovědět

Zpět na „Děti nové doby - indigové, křišťálové, duhové ...“